מכס

image

מכס

מכס – כל מה שצריך לדעת

במה בעיקר מתעסקים עובדי המכס? מה ההבדל בין יבוא אישי ליבוא מסחרי מבחינת המיסים? כיצד ניתן להתמודד עם שחרור טובין מהמכס על הצד הטוב ביותר?

מכס ישראל על עובדיו השונים למעשה מפקחים ואחראים על אכיפת כללי היבוא והיצוא אל הארץ ומחוצה לה, תוך שהם מקפידים על מניעת עבירות שונות כמו סחר לא חוקי, הלבנת הון, הונאות וכיוצא בזה. יתרה מכך עובדי המכס אחראים גם על גביית מיסי יבוא, על פיקוח ביטחוני ועל ניהול סחר החוץ של מדינת ישראל. למרות שבין היעדים של המכס עומד סעיף הקורא לפישוט הליכי המסחר, יבואנים רבים יעידו, כי לא תמיד תהליך שחרור מוצרים מהמכס הנו כל כך פשוט.

חוקי המכס והכללים על פיהם פועל נתונים לשינויים – כיצד זה משפיע על יבואנים?

על מנת לשפר ולשדרג תהליכים קיימת כל הזמן השאיפה לערוך שינויים, גם כשזה נוגע לעולם החוק והפסיקה. לכן, אין שונה הדבר גם במכס ולא פעם חלים שינויים בהם יש להתעדכן באופן שוטף. בין אם אלו רשימות הטובין שמתעדכנות, בין אם אלו דרכי מסחר שנחשבות כלא כשרות ובין השינויים מתקשרים בארצות אתן לא ניתן לקיים כלל מסחר. כתוצאה מהשינויים על כל אלו העוסקים ביבוא יש להיות מעודכנים כדי שלא להיקלע לבעיות כדוגמת חבילה שאינה משוחררת.

מא' עד ת' – על היבואן לדעת את כל הפרטים החשובים על יבוא

רק מהתבוננות באתר המכס, ניתן להבין כי תהליך היבוא אינו פשוט. ישנם המון מדריכים בנושא, המון טפסים שאותם יש למלא, והרבה כללים בהם יש לעמוד. על העוסק בתחום היבוא להיות מודע לכל הכללים, לדעת אילו טפסים רלוונטיים עבורו ולהיות אחראי על התשלומים, כדי שהמוצרים שהזמין יגיעו אליו כמה שיותר מהר. כשאלו הנתונים, זה ממש לא מפתיע שיבואנים רבים פונים לקבל עזרה מטעם חברת יבוא. באפשרותה של חברת היבוא לקצר תהליכים ולהוריד את מעליכם את העול הנלווה אל תהליך היבוא.

האם ישנו הבדל בין יבוא איש לבין יבוא מסחרי?

על פי נהלי המכס ורשות המיסים בישראל ישנו הבדל בין יבוא אישי לבין יבוא מסחרי והוא בא לידי ביטוי בכמה וכמה תחומים. ראשית כל יבוא אישי הוא יבוא של אדם פרטי שמייבא מוצרים לשימוש עצמי או לשם נתינתם במתנה לאדם אחר. כמובן שעל מנת שיבוא זה יקרא יבוא אישי, יש לעמוד בקריטריונים שהציב המכס כדוגמת ערך הטובין והכמות. לעומת זאת יבוא מסחרי כולל כמויות גדולות של סחורה וכמובן שהכללים החלים על סוג יבוא זה הם שונים ביחס ליבוא אישי כולל גובה המיסים. על היבואנים לשלם מיסים בהתאם לטבלאות המיסוי ולא לשכוח לברר על הקלות, במידה והם זכאים.

כיצד ניתן להתמודד עם המכס על הצד הטוב ביותר?

כמובן שכדי להתמודד עם המכס על הצד הטוב ביותר, מומלץ לפנות אל חברה אשר זהו תחום ההתמחות שלה. חברת Ubuyimport עוסקת בתחום היבוא כבר שנים וכחלק מפעילותה מתמודדת עם המכס עבור יבואנים באופן שוטף. כאשר אתם פונים אלינו אתם למעשה חוסכים מעצמכם את כאב הראש, כי אנחנו נעשה זאת עבורכם. לא רק שאנו נעזור לכם לשחרר את החבילה מהמכס, אלא שאנו גם נדאג לבצע את כל התשלומים הנדרשים ולוודא שהחבילה תגיע אליכם בתוך מסגרת לוחות הזמנים שהקצתם.

חברת Ubuyimport נחשבת לאחת מחברות היבוא המובילות בישראל ולו בכדי. אנו נלווה אתכם לכל אורך שלבי היבוא החל ממציאת היצרנים, דרך שחרורם מהמכס ועד לשליחתם אליכם. לפרטים נוספים אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולתאם פגישה בהקדם!

אין תגובות

פרסם תגובה

תגובה
שם
מייל
אתר